Příběh Museum of Bricks
Po staletí hledali umělci formy a nástroje pro ztvárnění představ, které jim múzy přinášely – olej, hlína, kámen, uhel či barvy ve spreji. Umělci se snažili objevit stál novější a neotřelejší formáty pro své umění. Mohla by posloužit i taková kostka stavebnice? Museum of Bricks, které ve všech pěti pobočkách střeží největší světovou sbírku LEGO®, je důkazem, že z dětské stavebnice se dají vytvořit dechberoucí umělecká díla.
Postupem času Miloš Křeček rozdělil svoji sbírku nevídaných rozměrů do pěti poboček Museum of Bricks v Praze, Kutné Hoře, Poděbradech a Špindlerově Mlýně.

V současné době schraňují Muzea dohromady 6.751 různých originálních setů a každým rokem se rozrůstají o dalších 300 modelů – nejen o modely nové ale i modely staré a nejrůznější sběratelské rarity.
Miloš Křeček, vlastník jedné z největších soukromých sbírek LEGO® na světě a autor většiny exponátů v Museum of Bricks, začal svoji uměleckou vizi vkládat do legendární stavebnice již od dětství. Vše začalo oním osudovým vánočním dárkem v pěti letech. Ve stavebnici nalezl zalíbení a s postupem let začal sbírku rozšiřovat. Jako svatební dar si s nastávající ženou vzájemně věnovali raritní kousek lega, na dovolenou jeli do Dánska na bleší trhy hledat vzácné kousky skryté v hromadách harampádí.
Soukromému sběrateli Miloši Křečkovi se za roky pilného sběratelství doma nahromadilo více než 1 000 originálních modelů LEGO® a bylo jasné, že domácí vitríny na všechny exponáty nemohou stačit. Nápad založit soukromé muzeum tak na sebe nenechal dlouho čekat a zrodil se v polovině roku 2010.
Museum of Bricks ale není pouze o cizích výtvorech. Velký důraz klademe i na rozvíjení kreativity a hravosti našich návštěvníků. Z toho důvodu jsme každé Muzeum vybavili hracím koutkem a velkoryse vybavenou prodejnou, kde příchozí najdou nejen běžně dostupné stavebnice LEGO®, ale i zmíněné limitované edice a raritní sety, které se nikde jinde neprodávají.
Firma LEGO® vydává každým rokem stovky nových modelů. Jedná se o modely běžné, jejichž měnící se nabídku můžete sledovat dvakrát do roka v novém katalogu.

Ovšem kromě klasických stavebnic LEGO® také vyrábí velké množství limitovaných edicí a speciálních promo setů ke zvláštním událostem či důležitým historickým milníkům.