PRAHA
Muzeum LEGA
Navštivte největší soukromé
muzeum LEGA na světě
Na co se můžete těšit
V prostorech muzea máme speciální dětský koutek – speciální v tom smyslu, že je určen pro návštěvníky všech věkových kategorií, jelikož věříme, že stavění z lega si užije každý.

Pokud byste chtěli ve stavění pokračovat i po otevírací době, navštivte i naši nadstandardně vybavenou prodejnu, kde naleznete aktuální LEGO® stavebnice, limitované sety i exkluzivní LEGO® produkty, které se v České republice jen stěží shánějí.

Obchod je rájem i pro sběratele minifigurek a hledače náhradních dílů. V pražském obchodě jsou k dostání i vybrané historické sety pro zapálené sběratele či lego investory.
Pražské muzeum je největším z celé pětice z hlediska rozlohy i počtu vystavěných exponátů. Honosí se prvenstvím mezi českými i světovými muzei svého druhu.

Trocha čísel pro představu – na ploše 420 m2 se nachází 20 tematických expozic obsahujících dohromady 3 000 unikátních modelů, které jsou složeny z více než 1 000 000 kostiček.

V pražské pobočce jsou pro návštěvníky připraveny unikátní modely pražských pamětihodností jako jsou Karlův most, Národní muzeum, Staroměstský orloj či Národní divadlo.
Nachází se zde ale i například Chrám Vasila Blaženého, dominanta Rudého náměstí a symbol Moskvy, italská Fontána di Trevi či Krteček, vysmátá nemluvná fiktivní postavička stvořená výtvarníkem Zdeňkem Milerem a lidový symbol češství.

Nachází se zde i expozice věnované rytířským soubojům, mašinkám, Star Wars, Harrymu Potterovi a mnoho dalších raritních setů. Návštěvníci se zároveň dozví něco víc o historii a vývoji značky LEGO® a plno zajímavostí navrch. Věděli jste například, že dřív bylo lego dřevěné?
Národní 362/31
Praha 1
Vstupné
od 120 Kč
Otevřeno
10 - 20 hod.
Kudy k nám?
Adresa
Národní 362/31, 110 00, Praha

Tramvaj a Metro
Vystupte na zastávce Národní třída.

Cesta autem
Zaparkovat můžete například na placeném parkovišti v ulici Národní (50 Kč/hod) nebo na placeném parkovišti v Národním divadle (40 Kč/hod).

Otevírací doba
Otevřeno pro Vás máme po celý týden:

Pondělí - Neděle
10 až 20 hodin

Změny v otevírací době a omezení oznamujeme vždy na těchto stránkách.
10% SKUPINOVÁ SLEVA nad 10 osob (nevztahuje se na školní a rodinné vstupné).
Na každých deset dětí jeden dospělý ZDARMA.
Skupiny nad deset osob je nutné objednat.

Držitelé průkazu ZTP - mají o jednu cenovou kategorii snížené vstupné
Držitelé průkazu ZTP - P - mají o jednu cenovou kategorii snížené vstupné, doprovodná osoba má vstupné ZADARMO

Platnost vstupenek je jeden rok od zakoupení.
280 Kč
160 Kč
200 Kč
180 Kč
120 Kč
Zdarma
580 Kč
650 Kč
750 Kč
130 Kč
Dospělý
Senior
Student
Dítě (do 18 let)
Dítě (do 120cm)
Dítě (do 3 let)
Rodina 2 + 1
Rodina 2 + 2
Rodina 2 + 3
Školy
Cena vstupného
Na co se ptáte
Mohou do Muzea LEGA i pejsci?
Pejsci k nám bohužel nemůžou. Abychom zajistili čistotu a hygienu nejen v hracích koutcích pro děti ale v celém muzeu, tak je nutné, aby zvířata zůstala venku.
Ve kterém Muzeu LEGA je bezbariérový vstup?
I když vstupy do muzeí nesplňují parametry pro invalidní vozík, tak můžeme doporučit návštěvu Muzea LEGA v Praze, Poděbradech a Špindlerově Mlýně. Stejná Muzea je možné navštívit také s kočárkem.
Rádi vám pomůžeme, aby vaše návštěva byla co nejvíce pohodlná.
Je lepší koupit vstupenky na místě nebo online?
Doporučujeme nákup vstupenek online, protože zejména v sezóně se mohou tvořit v muzeích u pokladen řady, které zbytečně prodlužují čekací dobu. Vstupenky můžete jednoduše koupit online na adrese vstupenky.muzeumlega.cz. Jejich platnost je navíc 1 rok od zakoupení.
Lze na místě platit kartou?
Ano, ve všech našich muzeích i online můžete zakoupit vstupenky i stavebnice LEGO® kartou.
Je zapotřebí rezervace?
Není.
Přijímáte benefit poukazy?
Ano, přijímáme benefit poukázky na platbu vstupného do Muzea LEGA a sice od následujících firem: Sodexo stravenka i karta, Edenred stravenka i karta, Sphere karta. Na nákup LEGA nelze benefit poukazy použít.
Je u vás možné zakoupené LEGO vyměnit?
V případě nákupu na prodejně je možná pouze výměna zboží. V případě nákupu LEGA přes e-shop Muzeum LEGA platí podmínky stanovené zákonem tj. výměna do 14 dnů a dle našich obchodních podmínek.
Nákup v obchodě se nemění za nákup v e-shopu Muzea LEGA.
Blog Muzeum LEGA
Věděli jste, že...? Objevte příběhy z historie i současnosti stavebnic LEGO®.