KUTNÁ HORA
Muzeum LEGA
Více než 1000 originálních modelů LEGO®
Na co se můžete těšit
V prostorech muzea máme speciální dětský koutek – speciální v tom smyslu, že je určen pro návštěvníky všech věkových kategorií, jelikož věříme, že stavění z lega si užije každý. Pokud byste chtěli ve stavění pokračovat i po otevírací době, navštivte i naši nadstandardně vybavenou prodejnu, kde naleznete aktuální LEGO® stavebnice, limitované sety i exkluzivní LEGO® produkty, které se v České republice jen stěží shánějí. Obchod je rájem i pro sběratele minifigurek a hledače náhradních dílů.
Raritami Muzea LEGA v Kutné Hoře jsou ojedinělé modely kutnohorských památek Kostnice a Chrámu sv. Barbory. Kromě nich se návštěvníci mohou těšit na další tisícovku modelů. Exponáty vnitřních prostor návštěvníky vyvedou až na venkovní výstavní prostory. Tam si mohou děti užít i velkou trampolínu a skluzavku, zatímco si rodiče dopřejí kávu se zákusky a zmrzlinou z naší kavárny.

Trocha čísel pro představu – na ploše 150 m2 se nachází více než 1.000 unikátních modelů. Již zmíněná replika Kostnice byla postavena z více než 50.000 kostiček.

Přilehlý Hotel Muzeum LEGA Kutná Hora kromě komfortního ubytování nabízí i plno zážitků pro děti i dospělé. Dobrodružství čeká i za zdmi muzea. Centrum Kutné Hory, tamní Chrám sv. Barbory a Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci jsou součástí českých památek UNESCO. Návštěvníci se zároveň dozví něco víc o historii a vývoji značky LEGO® a plno zajímavostí navrch. Věděli jste například, že dřív bylo lego dřevěné?
Zámecká 52
Kutná Hora
Vstupné
od 110 Kč
Otevřeno
9 - 18 hod.
Kudy k nám?
Adresa
Zámecká 52, PSČ 284 01, Kutná Hora

Autem
Zaparkovat můžete například na Parkovišti Zámecká, které je od Muzea vzdáleno pouhých 60 metrů.
10% SKUPINOVÁ SLEVA nad 10 osob (nevztahuje se na školní a rodinné vstupné).
Na každých deset dětí jeden dospělý ZDARMA.
Skupiny nad deset osob je nutné objednat.

Držitelé průkazu ZTP - mají o jednu cenovou kategorii snížené vstupné
Držitelé průkazu ZTP - P - mají o jednu cenovou kategorii snížené vstupné, doprovodná osoba má vstupné ZADARMO

Platnost vstupenek je jeden rok od zakoupení.
260 Kč
150 Kč
170 Kč
160 Kč
110 Kč
Zdarma
520 Kč
580 Kč
680 Kč
130 Kč
Dospělý
Senior
Student
Dítě (do 18 let)
Dítě (do 120cm)
Dítě (do 3 let)
Rodina 2 + 1
Rodina 2 + 2
Rodina 2 + 3
Školy
Otevírací doba
Otevřeno pro Vás máme po celý týden:

Pondělí - Neděle
9 až 18 hodin

Změny v otevírací době a omezení oznamujeme vždy na těchto stránkách.
Cena vstupného
Na co se ptáte
Mohou do Muzea LEGA i pejsci?
Pejsci k nám bohužel nemůžou. Abychom zajistili čistotu a hygienu nejen v hracích koutcích pro děti ale v celém muzeu, tak je nutné, aby zvířata zůstala venku.
Ve kterém Muzeu LEGA je bezbariérový vstup?
I když vstupy do muzeí nesplňují parametry pro invalidní vozík, tak můžeme doporučit návštěvu Muzea LEGA v Praze, Poděbradech a Špindlerově Mlýně. Stejná Muzea je možné navštívit také s kočárkem.
Rádi vám pomůžeme, aby vaše návštěva byla co nejvíce pohodlná.
Je lepší koupit vstupenky na místě nebo online?
Doporučujeme nákup vstupenek online, protože zejména v sezóně se mohou tvořit v muzeích u pokladen řady, které zbytečně prodlužují čekací dobu. Vstupenky můžete jednoduše koupit online na adrese vstupenky.muzeumlega.cz. Jejich platnost je navíc 1 rok od zakoupení.
Lze na místě platit kartou?
Ano, ve všech našich muzeích i online můžete zakoupit vstupenky i stavebnice LEGO® kartou.
Je zapotřebí rezervace?
Není.
Přijímáte benefit poukazy?
Ano, přijímáme benefit poukázky na platbu vstupného do Muzea LEGA a sice od následujících firem: Sodexo stravenka i karta, Edenred stravenka i karta, Sphere karta. Na nákup LEGA nelze benefit poukazy použít.
Je u vás možné zakoupené LEGO vyměnit?
V případě nákupu na prodejně je možná pouze výměna zboží. V případě nákupu LEGA přes e-shop Muzeum LEGA platí podmínky stanovené zákonem tj. výměna do 14 dnů a dle našich obchodních podmínek.
Nákup v obchodě se nemění za nákup v e-shopu Muzea LEGA.
Blog Muzeum LEGA
Věděli jste, že...? Objevte příběhy z historie i současnosti stavebnic LEGO®.