Novinky Museum of Bricks

Stavění Lega na hlavní pracovní poměr. Příběh majitele největší sbírky na světě

Exkluzivně pro náš magazín poskytl rozhovor Miloš Křeček, soukromý majitel největší sbírky stavebnic Lega na světě, člověk, který od svého dětství tento typ stavebnice nejen sbírá, ale dodnes je nadšeným stavitelem Lega. Všechny milovníky a pamětníky této stavebnice zve na prohlídku svých muzeí.

Pamatuješ si vůbec, která stavebnice Lega byla tou první, s níž ses setkal?
To si pamatuji naprosto přesně. Bylo mi pět let a od rodičů jsem dostal stavebnici č. 20. Byla na úrovni dnešního typu Lega Basic, což jsou základní kostky, a vůbec nevím, kde ji tehdy moji rodiče sehnali. Bylo to o Vánocích, to jsem ještě věřil, že mi dárky nosí Ježíšek, a pamatuji si na ten okamžik, kdy jsem ji pod stromečkem rozbalil a jakou jsem měl tehdy nesmírnou radost. S největší pravděpodobností se už tehdy stalo něco, o čem by se dalo říct, že bylo tím spouštěcím momentem pro to, kde jsem nyní. Paradoxní je, že tahle stavebnice se mi ztratila. Ale do své sbírky jsem si ji později sehnal – ta tam být musela.

Přečtěte si celý rozhovor na asenior.cz
Napsali o nás